banner banner2 banner3
urun paketleri

Diyet Programı

Fazla kilolardan kurtulmak amacı ile uygulanan ve bilimsel anlamda hiçbir işlevi olmayan, hatta bırakınca verilen kiloların fazlasıyla geri alındığı diyet programı yerine beslenme tarzında ufak değişiklikler yapılarak daha sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Bir diyet programı uygulanırken uzman önerileri çok daha değerlidir. Kulaktan dolma bilgiler ile yapılan diyetler maalesef oldukça olumsuz sonuçlar verebilmektedir. Uzman önerileri ile yapılan diyetler ile hem sağlık korunmuş olur hem de verilen kilolar sağlıklı bir şekilde giderek zayıflama da kalıcı olarak sağlanır.

Diyet yapılırken ekmek ve makarna gibi karbonhidratlar asla tamamen kesilmemelidir. Bunlar kesildiği zaman vücudun ihtiyacı olan karbonhidratlar kan ile tamamlanmaya çalışılır. Bu tarz besinler kandaki şeker oranını da düzenler. Vücutta şeker oranı düştüğü zaman kaslardaki karbonhidratlardan kullanılmaya başlanır ve kaslarda yıpranma ve kayıplar başlar. Bu şekilde hem su hem de kas kaybı olur. Bu şekilde de kilo verildiği sanılır ancak kaybedilen şey yağlar değil kaslardır. Sadece protein alınarak diyet yapmak da oldukça zararlıdır. Protein metabolizmayı hızlandırır fakat sürekli protein ile beslenmek de kas kaybının yaşanmasına neden olur. Bu şekilde de zayıflandığı sanılır fakat kaybedilen şey yine yağ kitlesi değil kaslardır. Bu tarz diyetler yapılıp bırakıldıktan sonra yine hızlı bir şekilde kilo alınır.
Fazla kilolardan hareketler ve egzersizler ile kurtulmak için hafta içerisinde en az beş gün süre ile düzenli bir şekilde egzersiz yapılmalıdır. Genellikle bir saat boyunca tempolu bir şekilde yürüyüş yapmak oldukça olumlu sonuçlar sağlayacaktır. Fakat yapılan yürüyüş de tempolu ve spor amaçlı olmalıdır. Yani ter attıracak şekilde koşu ya da yürüyüş yapılmalı ve bu esnada da su kaybı olmaması için bol su içilmelidir.

, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

©2011 Maurers zayıflama hapı. | S.S.S. | Teslimat Şartları

banka