banner banner2 banner3
urun paketleri

Nasıl Kilo Verilir

Artık günümüzde fazla kilolar çağın problemi haline geldi. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada insanlar fazla kilolar yüzünden sağlık sorunları yaşamaktadır. Diyet listelerini uygulayanların ise en büyük problemi sürekli aç olmaktır. Uzmanlara göre ise aç kalmadan zayıflayabilmek çok daha sağlıklıdır. Bu da düzenli ve dengeli bir şekilde beslenmekten geçmektedir. Bu yüzden insanlar artık diyet listelerini porsiyonları küçülterek düzenlemektedir. Yani tüm öğünler düzenli bir şekilde alınır fakat büyük porsiyonlar yerine porsiyonlar küçültülerek yenilir.

saglikli-nasil-kilo-verilirUzmanlar nasıl kilo verileceğini şöyle anlatmaktadır, azar azar fakat sık aralıklarla yemek yenmelidir. Bu şekilde hem aç kalınmayacak hem de fazla yemek yenmemiş olunacağı için kilo verimi gerçekleşmektedir. Bir gün içerisinde en önemli öğün kahvaltıdır, bu yüzden kahvaltı asla atlanmaması ve geçiştirilmemesi gereken bir öğündür. Kahvaltı yapıldığı zaman metabolizma gün içerisinde daha fazla çalışmaktadır.

Bir diyet uygulanırken mutlaka içerisinde bol çeşitli sebze ve meyveler kullanılmalıdır ki vücut direncini kaybetmesin ve besinsiz kalmasın. Özellikle sebze ve yağsız et ürünleri mutlaka tüketilmelidir. Bu şekilde kansızlık problemi de oluşmamış olacaktır. Sebze bol tüketildiği zaman da kolesterol problemleri ya da mide ile ilgili problemler yaşama riski biraz daha azalmaktadır. Nasıl kilo verileceği konusunda uzmanların birleştikleri ortak nokta sebze ve et ürünleri dengeli ve düzenli olarak tüketilerek, düzenli bir şekilde öğün atlamadan beslenmenin önemli olduğudur. Aç kalındığı zaman kan şekeri dengelenemez. Kan şekerinin dengelenmesi için bir dilim ekmek ve beyaz peynir yeniyor ise bunların yanında bir kâse de yoğurt yenmelidir. Bu şekilde kan şekeri de düzene girecektir. Yani karbonhidrat ile protein aynı anda tüketilmelidir. Bu yüzden et ve balık ya da tavuk gibi gıdalar ile birlikte salata ya da yoğurt tüketilmelidir.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

©2011 Maurers zayıflama hapı. | S.S.S. | Teslimat Şartları

banka